Victorie la pas pentru campioana României!

Publicat: 05/11/2017 | 16:48

Eric a şutat din interiorul careului iar balonul uşor deviat deun adversar, a intrat în plasa porţii apărate de Feher. Până la pauză, campionii României şi-au majorat avantajul pe tabela de marcaj graţie unei reuşite care i-a aparţinut lui Hodorogea. Acesta a reluat iniţial cu capul însă mingea a lovit transversala, după care i-a revenit, iar elevul lui Gică Hagi a trimis-o în poartă.

Scorul putea deveni în minutul 56 3-0 pentru constănţeni însă Feher aapărat fără probleme şutul slab tirmis de la punctul cu var de Ganea după un penalty obţinut tot de el.

Avea îsă să fie 3-0 în minutul 76, Vînă stabilind scorul final după ce a punctat la capătul unei acţiuni splendide de atac a constănţenilor.

Cu 29 de puncte acumulate în clasament, Viitorul se află pe locul 5 în clasamentul Ligii I,la două puncte de FC Botoşani care se află pe locul 4 şi la patru puncte de locul 6 ocupat de Astra Giurgiu. În schimb, nou promovata Sepsi a rămas pe locul 12 cu 11 puncte.

Iată echipele în Viitorul- Sepsi, scor 3-0

Viitorul Constanţa:  Rîmniceanu- Lopez, Ţîru, Hodorogea, De Nooijer (min. 67 Măţan)- Cicâldău, Mladen (min. 74 Băluţă), Ganea- Eric, Ţucudean, Chiţu (min. 46 Vînă).

antrenor principal: Gică Hagi

Sepsi OSK Sf. Gheorghe:Feher- Dumbravă, Dima, Damian, Grecu (min. 46 Răduţoiu)- Petrovikj, Burlacu (min. 39 Ursu)- I. Fulop, Cl. Herea (min. 84 Astafei), P. Petre- Nikolic.

antrenor principal:  Şandor Nagy