Victorie la pas pentru CSU Craiova cu lanterna ligii I

Publicat: 19/11/2017 | 07:00

Abia spre sfârşitul primei reprize, mai precis în minutul 39, Mitriţă a găsit spaţiul porţii cu un şut norocos, mingea lovind bara înainte de a intra în plasă. Tot Mitriţă avea să realizeze dubla  în ultimul minut de prelungire al primului mitan finalizând cu un şut la colţul lung după o pătrundere în careu pentru 2-0.

După pauză, fără să forţeze, oltenii au punctat din nou pe tabela de maercaj. Cel care a dus scorul la 3-0 a fost Gustavo, jucător care a marcat la doar câteva secunde după ce a intrat în teren în locul lui Mitriţă în minutul 63, brazilianul punctând practic la a doua atingere de balon cu un şut din interiorul careului.

Lanterna Ligii I a reuşit să evite înfrângerea cu un scor de neprezentare, reuşind să reducă în minutul 80 din diferenţă pe tabelă prin reuşita nou intratului Ţîră.

S-a terminat 3-1 pentru CSU Craiova, rezultat în urma căruia oltenii au acumulat 36 de puncte, fiind pe locul 3 în clasament, la două puncte de liderul FCSB şi la unul de ocupanta locului secund,CFR Cluj, ardelenii urmând a evolua astăzi în Liga I pe terenul lui Dinamo.

Iată echipele în CSU Craiova- Juventus Bucureşti, scor 3-1:

CSU Craiova: Calancea- Datkovic, Tiago Ferreira, Briceag- Martic, Screciu, Mateiu (min. 74 Popa), Bancu- Băluţă (min. 78 Dimitrov), Mihai Roman, Mitriţă (min 62 Gustavo).

Antrenor principal: Devis Mangia.

Juventus Bucureşti: Drăghia- Călinţaru (min. 46 Zaharia), Morariu, Dima, Carabela- Bărbulescu, Mihăescu- Ivan Sesar, Băjenaru (min. 55 Ţâră), Dzalamidze (min. 67 Petre)- Măzărache.