Victorie la scor de tenis pentru FCSB în Cupa României!

Publicat: 26/10/2017 | 11:15

Reţeta tehnicianului a avut succes tinerii Ardelean, Pacionel şi Stoica,care au intrat pe teren în actul secund al confruntării completându-i perfect pe De Amorim, Man, Achim sau Golofca, jucători învăţaţi cu prima echipă.

Partida a fost una fără istoric fiind la discreţia roş-albaştrilor care au marcat prin Man (min. 17, 22), D.Benzar (min.32), De Amorim (min. 45) Achim (min. 58), Stoica (min. 90), golul de onoare al gazdelor purtând semnătura lui Neguru (min. 83).

Roş-albaştrii au deschis scorul prin Dennis Man în minutul 17, iar după cinci minute acesta  a dus scorul la 2-0 punctând de la punctul cu var. Daniel Benzar a dus scorul la 3-0 în minutul 32, punctând după o pasă a lui Man. Scorul la pauză a fost 4-0, De Amoim marcând în minutul 45.

După pauză  Vlad Achim a marcat un gol de generic, reuşind  o piruetă pe lângă un adversar şi un şut direct la vinclu pentru 5-0 în minutul 58. Gazdele au marcat golul de onoare prin Emanuel Negru în minutul 83 însă scorul final, 6-1 a fost marcat în prelungiri de Ianis Stoica, fiul fostului stelist Pompiliu Stoica având doar 14 ani!