Victorie la scor de tenis pentru Real Madrid în Cipru!

Publicat: 22/11/2017 | 07:00

Modric a dechis scorul în minutul 23 duăpă care Benzema a dublat în minutul 39 avantajul madrilenilor pe tabela de marcaj. Acelaşi Benzema a realizat dubla în minutul 45 însă golul său a fost precedat de reuşita lui Nacho din minutul 41, astfel că, scorul la pauză a fost de 4-0. Ronaldo a ieşit la rampă în al doilea mitan, reuşind în doar cinci minute de joc (min. 49, 54) să stabileasă rezultatul final.

Coroborată cu înfrângerea Borussiei Dortmund pe teren propriu, 2-1 în faţa celor de la Tottenham, victoria obţinută de Real în Cipru i-a calificat pe galactici în primăvara Champions League.

În Germania, meciula  început foarte bine pentru Dortmund care părea că va sparge gheaţa şi va obţine prima victorie din această ediţie a Champions League. Aubameyang a dechis scorul în minutul 31, iar galben-negrii au intrat în avantaj la cabine. După pauză, englezii au ieşit mai montaţi şi au reuşit să întoarcă soarta meciului prin reuşitele lui   Kane (min. 49) şi Son (min.76).

Iată echipele în APOEL- Real Madrid, scor  0-6

APOEL: Nauzet- Vouros, Rueda, Carlao- Sallai (min. 60 Efrem), Morais (min. 66 Ebecilio), Vinicius (min. 59 Farias), Lago- Zahid, Aloneftis- Pote.

Real Madrid: Casillas – Carvajal, Varane, Nacho, Marcelo (min. 58 Hernandez)- Modric, Kroos (min. 58 Ceballos), Asensio- Lucas, Benzema 8min. 64 Mayoral), Ronaldo.

Iată echipele în Dortmund- Totenham, scor 1-2

Dortmund: Burki (min. 90+2 Weidenfeller)- Toljan, Bartra, Zagadou (min. 78 Toprak) , Schmelzer- Kagawa (min. 66 Castro), Weigl, Gotze- Yarmolenko, Aubameyang, Guerreiro

Tottenham: Lloris- Aurier, Dier, Verthoghen, Rose- Winks, Sanchez- Alli (min. 81 Dembele), Eriksen (min. 85 Sissoko), Son- Kane (min. 89 Llorente)