Victorie lejeră pentru Craiova cu echipa lui Stoican!

Publicat: 15/04/2018 | 10:59
CSU Craiova a învins, pe teren propriu, cu scorul de 4-1, CSM Poli Iaşi, în etapa a V-a a play-off-ului Ligii I, într-un meci pe care oltenii lau susținut înaintea manșei tur a semifinalei Cupei României de joi din Bănie cu FC Botoșani!

Cu Băluţă în tribună, aceesta fiind pedepsit de Devis Mangia după declarațiile făcute după jocul cu FCSB, CSU Craiova a dat recital în fața unei formații care a arătat încă o dată că a ajuns conjunctural în play-off-ul Ligii I, Iașul făcând doar figurație până în acest moment în play-off.

Craiova s-a imppus fără emoţii în meciul de sâmbătă seară grație hattrick-ului reușit de Mitriță. Acesta a deschis scorul în minutul 18, cu un şut deviat, apoi a înscris şi în prelungirile primei părţi, după un şut puternic din interiorul careului. În partea secundă, acelaşi Mitriţă a transformat o lovitură liberă de la 11 metri obţinută de Bărbuţ, iar Dimitrov a marcat şi el în finalul meciului, după ce Danale reuşise în minutul 72 să reducă din diferenţă.

S-a terminat 4-1, iar Craiova a obţinut, astfel, a doua victorie din play-off. Cu acest succes, oltenii și-au consolidat locul 3 în play-off având 34 de puncte.

Astăzi în play-off-ul Ligii i are loc meciul dintre Viitorul Constanța și CFR Cluj, partidă care va avea loc de la ora 20:45, jocul fiind transmis de Digi Sport, Telekom Sport și Look.