Victorie pentru Voluntari în ultimul meci oficial din 2017!

Publicat: 19/12/2017 | 07:00

Partida a fost la discreţia elevilor lui Claudiu Niculescu care au controlat de la începtu până la sfârşit partida. Pe lângă cele trei goluri marcate în ultima reprezentaţie a anului, jucătorii lui Clau-Gol şi-au trecut în cont nişte ratări monumentale.

Scorul a fost deschis în minutul 19 de Petre Ivanovici, acesta învingându-l pe goalkeeperul oaspeţilor cu un şut din 16 metri.

Peste numai nouă  minute rezultatul a devenit 2-0, Bălan punctând după o centrare a aceluiaşi Petre Ivanovici, acesta fiind şi scorul cu care cele doupă echipe au intrat la cabină.

Cel mai frumos gol al meciului, şi poate unul dintre cele mai frumaose ale campioantului, a fost marcat în minutul 81 de Căpăţână, acesta învingându-l pe portarul lui Sepsi cu un şut senzaţional de la 35 de metri lateral stânga.

S-a terminat 3-0, rezultat în urma căruia Voluntariul pregătit de Claudiu Niculescu  a urcat un loc în clasament fiind pe locul 9 cu 25 de puncte. De partea cealaltă, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe încheie anul pe loc retrogradabil fiind pe 13 cu doar 15 puncte.

În primul meci oficial din 2018, FC Voluntari va evolua pe teren propriu într-un meci decisiv pentru CSM Poli Iaşi în timp ce Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, formaţie pregătită de Eugen Neagoe, va juca în primul meci oficial din 2018 pe teren propriu cu ACS Poli Timişoara.