Victorie spectaculoasă pentru „juveții” lui Mititelu cu Rapid!

Publicat: 02/03/2022 | 07:12

„U” Craiova 1948 a învins formația Rapid Bucureşti cu scorul de 3-2 (0-0), pe teren propriu, într-un meci din cadrul rundei 29 a Ligii 1.

Oaspeţii au deschis scorul prin atacantul slovac Jakub Vojtus (min.58), dar oltenii au reușit să întoarcă rezultatul în urma unui forcing incredibil în doar șapte minute, perioadă în care a punctat de trei ori pe tabela de marcaj prin William Baeten (min. 71), Sekou Sidibe (min. 74) şi Andrea Compagno (min. 77).

Scorul final al confruntării avea să fie stabilit în minutul 81 de jucătorul Rapidului Mattias Kait, estonianul punctând cu un șut splendid de la 18 metri.

S-a terminat 3-2 pentru „juveți”, care au acumulat 33 de puncte și se află pe locul 11. De partea cealaltă, Rapidul, care a ajuns la 10 meciuri consecutive fără victorie în Liga 1, a rămas cu 37 de puncte pe locul 9.