Victorie URIAȘĂ! România – Anglia 4-2, în Grupa C a Campionatului European de tineret 2019

Publicat: 21/06/2019 | 22:43

România U21 a învins Anglia U21, vineri, scor 4-2, la Campionatul European de tineret. Tricolorii lui Mirel Rădoi câștigă astfel al doilea meci consecutiv la turneul final. În ultimul meci din grupa C, naționala lui Mirel Rădoi va întâlni Franța.

După o primă repriză fără gol marcat, România a deschis scorul în minutul 76, prin George Pușcaș. Gray a egalat trei minute mai târziu, iar Ianis Hagi a readus tricolorii în avantaj în minutul 85. Englezii au egalat din nou, prin Abraham, în minutul 77, însă Coman, cu două goluri, în minutele 89 și 93, a adus o victorie mare României, scor 4-2.