VICTORIE zdrobitoare pentru Steaua in primul meci din Europa League! Cine a fost primul care i-a felicitat pe fotbalisti

Publicat: 19/09/2014 | 09:21

Joia aceasta s-a transformat intr-o sarbatoare nationala pentru toti romanii! Dupa o prima repriza plina de emotii si incertitudine, Steaua a reusit sa aduca in acelasi timp zambete si lacrimi pe chipul fiecaruia dintre noi. In primul meci din grupa J a Europa League au iesit invingatori.

Premierul a facut publica o imagine care spune mai mult decat o mie de cuvinte

6-0, acesta a fost scorul cu care s-a incheiat meciul cu danezii de la Aalborg, spre bucuria unei tari intregi. Sufletele romanilor s-au colorat aseara in rosu si albastru, iar vocile tuturor au strigat la unison “Bravo, Steaua!”. Premierul Victor Ponta a facut si el parte din randurile celor care s-au rugat aseara pentru fotbalistii nostri si, primul care a tinut sa ii felicite public.

Viata secreta a noului antrenor de la Steaua! Am aflat exact ce face Costel Galca ca sa faca fata in Ghencea!

EXCLUSIV! Steaua si-a gasit atacantul mult dorit! De astazi vine in Ghencea…

Premierul a postat pe pagina sa de Facebook un mesaj in care si-a exprimat mandria la adresa echipei care ne-a facut pe toti sa tremuram de emotie. “Felicitari Steaua pentru o victorie impresionanta aseara! A fost un debut in forta in Europa League. Mult succes in continuare!”, a scris acesta.

E cu tot sufletul langa Steaua

Dincolo de bucuria imensa pe care Steaua le-a facut-o tuturor romanilor, indiferent de echipa cu care tin acestia, pentru Victor Ponta victoria de aseara a insemnat mult mai mult. Premierul este stelist, asa ca ce a fost in sufletul lui pe parcursul primei reprize, cand nu aparea nicio sansa de gol, numai el stie.