Voluntariul împinge Chiajna spre matineu!

Publicat: 01/04/2019 | 19:24
FC Voluntari, formație pregătită de Cristiano Bergodi, continuă seria jocurilor bune în 2019.

Trupa italianului Bergodi a obținut încă o victorie în play-out-ul Ligii I, impunându-se cu 2-1 (1-0) în depalsare la Chiajna, lăsând astfel Concordia fără victorie în acest sezon din luna octombrie 2018.

Golurile victoriei Voluntariului au fost marcate de Ricardinho (min.29) și Deac (min. 76) în timp ce pentru gazde a marcat Mousssa în minutul 77.

După acest rezultat, Chiajna a rămas ultima în play-out cu 11 puncte în timp ce FC Voluntari a acumulat 20 de puncte ajungând pe locul 3 al play-out-ului, trupa lui Bergodi fiind la două puncte de Dinamo care se află pe locul 2 și la cinci de liderul Gaz Metan Mediaș.

Ardelenii lui Edward Iordănescu au trașat în favoarea lor duelul din Copou cu Poli Iași, scor 2-1. După o primă repriză care a stat sub semnul echilibrului, ardelenii au reușit să se desprindă la două goluri pe tabela de marcaj în numai patru minute prin reușitele lui Rondon (min.51) și Aurelio (min.55). Golul de onoare al moldovenilor a fost marcat de Sanoh în minutul 58.

Etapa a III-a a play-out-ului se va închide astăzi cu duelul dintre FC Botoșan și Dunărea Călărași, meci care va avea loc de la ora 17:30 în direct la Digi Sport, Telekom Sport și Look.