Voluntariul lui Clau-Gol reintră în cursa pentru play-off!

Publicat: 23/10/2017 | 07:00

Ilfovenii nu au acuzat şocul şi au reuşit să revină în meci reuşind egalarea peste numai şase minute prin Popadiuc, acesta punctând cu un şut din interiorul careului. După alte şase minute fotbaliştii lui Niculescu  aveau să preia conducerea pe tabela de marcaj, Tudorie profitând de o gafă a lui Iliev şi punctând pentru 2-1.

Alex Ioniţă şi-a trecut în cont o reuşită suăperbă, punctând din lovitură liberă de la 20 de metri în minutul 35, reuşita sa stabilind şi scorul primului mitan, 2-2.

Repriza a doua a fost una viu disputată, meciul fiind unul pe contre. Câştig de cauză a avut echipa lui Claudiu Niculescu care s-a impus după un penalty acordat de centralul Popa la faultul lui Dandea asupra lui Ivanovici în minutul minutul 65. Marinescu a înscris, reuşita sa făcând diferenţa.

Graţie succesului de la Giurgiu, FC Voluntari a urcat pe locul 8 în Liga I cu 19 puncte. În schimb, Astra a rămas pe locul 4 cu 24 de puncte, însă un rezultat pozitiv al botoşănenilor astăzi cu Dinamo ar face ca astralii să fie depăşiţi în clasament de moldoveni.

Iată echipele în Astra- FC Voluntari, scor 2-3

Astra Giurgiu: Iliev- Belu (min. 68 Marquinhos ), Dandea, Bejan, Radunovic- Seto, Mrzljak- Balaure (min. 69 Butean), Al. Ioniţă, Nyuiadzi (min. 74 Le Tallec)-  Abang

Antrenor: Edward Iordănescu.

FC Voluntari: Balauru- Filipov, Achim, M. Popescu, Acsinte- Novac, Răuţă (min. 64 Lazăr)- Popadiuc, L. Marinescu (min. 79 Cernat), Ivanovici (min. 73 Căpăţână)- Tudorie.

Antrenor: Claudiu Niculescu.

Autor: Cristi P.