BREAKING NEWS: FCSB – CFR Cluj s-a încheiat 0-2, iar clujenii au trecut din nou pe primul loc!

Publicat: 31/07/2020 | 23:24

Derby-ul FCSB – CFR Cluj s-a încheiat 0-2, iar clujenii pot răsufla ușurați, deoarece tocmai au depășit Universitatea Craiova în clasament, însă doar provizoriu, pentru că partida oltenilor cu Astra Giurgiu a fost din nou amânată.

Biletul Zilei » Pariem din Australia până în China pentru profit!

FCSB a rezistat fix 86 de minute în fața celor de la CFR Cluj, cu o echipă de „copii” trimisă în teren de Anton Petrea. Bucureștenii s-au descurcat amirabil, însă gafele lui Andrei Vlad au adus o victorie nesperată pentru clujeni. Susic și Itu au marcat în minutele 86 și 88, iar gruparea lui Dan Petrescu acumulează 46 de puncte în clasamentul play-off-ului, depășind provizoriu Universitatea Craiova. Oltenii au 44 de puncte și un meci mai puțin disputat, după ce duelul cu Astra Giurgiu a fost din nou amânat.

FCSB (4-3-3): Vlad – Crețu, Cristea, Miron, Panțîru – Moruțan, Perianu, Vînă – Niță, Istrate, Dumitru
Rezerve: Udrea, Coman, Tănase, Petre, Popescu, Pantea, Pandele, Man
Absenți: Olaru (suspendat), Al. Stan, Nedelcu, L. Filip, Oaidă (accidentați)
Antrenor: Anton Petrea

CFR Cluj (4-3-3): Arlauskis – Susic, Burcă, Cestor, Camora – Luis Aurelio, Hoban, Deac, Joca, Omrani, Costache
Rezerve: Rus, Vinicius, Itu, Bordeianu, Chipciu, Pereira, Golofca, Ciobotariu, Mario Rondon
Absenți: Bordeianu (suspendat), Sandomierski, Cr. Manea, Al. Păun, Djokovici, Traore (bolnavi)
Antrenor: Dan Petrescu

Stadion: Arena Naţională (Bucureşti)
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei) / Asistenți: Vasile Marinescu (București) și Ovidiu Artene (Vaslui)