Mihai Trăistariu, decizie surprinzătoare după ce Italia a câștigat Eurovision 2021! „Trebuie să mă înscriu în 2022… Mi-am jurat”

Publicat: 23/05/2021 | 14:11

După ce a criticat aspru echipa Eurovision România și după ce a văzut cine a câștigat competiția din anul acesta, Mihai Trăistariu a luat o decizie radicală. Artistul se va înscrie în concurs anul viitor și a jurat ca va duce României premiul cel mare.

În acest an, competiția Eurovision a fost câștigată de Italia, reprezentată de trupa rock Måneskin, care a reușit să se claseze pe primul loc în topul preferințelor publicului cu 524 de puncte. După ce câștigătorul a fost anunțat, Mihai Trăistariu a reacționat și a promis că anul viitor se va înscrie, din nou, în concurs. (CITEȘTE ȘI: ITALIA A CUCERIT TITLUL EUROVISION 2021! TRUPA ROCK MANESKIN A FOST FAVORITA PUBLICULUI. „ROCK’N’ROLL-UL NU MOARE NICIODATĂ”)

„Eurovision. Finala. Surpriză totală. Ca și în anul meu – 2006 – rockerii din toată lumea s-au coalizat și Italia a câștigat. Nu era în Top 10 la mine însă, am simțit că sunt artiști. Am simțit că ar putea câștiga. P. S.: Decizia mea e simplă! TREBUIE să mă înscriu în 2022 la Eurovision!

Mi-am jurat că voi face tot ce-mi stă în putință să câștig locul I la CEL MAI MARE CONCURS DE MUZICĂ DE PE PĂMÂNT. Aștept piesa aia … cea mai tare! Un … Tornero la pătrat! Găsim? Hai! Curaj, compozitorilor!”, a scris Mihai Trăistariu.

În anul 2006, Mihai Trăistariu s-a clasat pe locul patru cu melodia „Tornero”.

Mihai Trăistariu, reacție acidă după eliminarea lui Roxen

Eliminarea lui Roxen din competiția Eurovision 2021 a provocat o reacție acidă din partea lui Mihai Tăristariu. Acesta a publicat un mesaj pe pagina sa de Facebook în care critică dură ce se întâmplă în culisele show-ului, în România. (VEZI ȘI: ROXEN NU S-A CALIFICAT ÎN MAREA FINALĂ DE LA EUROVISION! REACȚIA DURĂ A LUI MIHAI TRĂISTARIU.)

Artistul a spus că era de așteptat ca asta să se întâmple și a criticat dur echipa Eurovision România, pe umerii căreia a aruncat insuccesul de anul acesta. Mai mult, Mihai Trăistariu a făcut acuzații grave spunând că artiștii și compozitorii români sunt făcuți „terci”.

„Nu e de mirare că Roxen nu s-a calificat în finală! În sondaje picase rău de tot după ultimele repetiții postate pe net. Încă un an în care delegația a ales doar … PLIMBAREA … în loc să meargă la concurs!!! Și nu orice concurs! Eurovision e CEL MAI MARE CONCURS MUZICAL DE PE PLANETA PĂMÂNT.

Rușine, echipei Eurovision!!! Ați monopolizat de câțiva ani selecția națională și faceți terci din artiștii și compozitorii români. O să vi se întoarcă. Toate se întorc! Ca un bumerang! Fiecare pasăre … pe limba ei piere. Un lucru e clar! România are nevoie de o Selecție națională. Mereu. În fiecare an. Noi nu ne comparăm cu țările care-și desemnează un artist din oficiu.”, a spus artistul.

Sursa foto: Instagram