Acasă » Galerie foto » 16 morţi după ce un avion militar s-a prăbuşit în Mississippi!

16 morţi după ce un avion militar s-a prăbuşit în Mississippi!

De: Cancan 11/07/2017 | 08:38
16 morţi după ce un avion militar s-a prăbuşit în Mississippi!

Şaispezece oameni şi-au pierdut viaţa după ce un avion militar s-a prăbuşit în comitatul LeFlore, din Mississippi, a anunţat directorul pentru servicii de urgenţă din regiune, Fred Randle, citat de CNN.

Avion prăbuşit în SUA. Potrivit lui Randle, toate cele 16 victime erau în avion. AP anunţă că 12 cadavre au fost recuperate deja.

Corpul Puşcasilor Marini a anunţat incidentul pe Twitter, dar nu a oferit detalii.

Aeronava prăbuşită este un KC-130, unul dintre avioanele cel mai intens folosite de armata SUA. Acest model poate fi modificat pentru diverse tipuri de misiuni, de la transport cargo, transport de trupe şi până la realimentare în zbor.

Deocamdată cauzele accidentului nu sunt clare.

 

 

 

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video