Acasă » Galerie foto » Surpiză: ce român a fost decorat de americani în acest an! Mesajul lui Michael Pompeo, directorul CIA

Surpiză: ce român a fost decorat de americani în acest an! Mesajul lui Michael Pompeo, directorul CIA

De: Cancan 29/08/2017 | 20:28
Surpiză: ce român a fost decorat de americani în acest an! Mesajul lui Michael Pompeo, directorul CIA

Ambasadorul României în SUA, George Maior, a primit în mai, anul acesta, din partea directorului CIA, Michael Pompeo, prestigiosul ordin Earl Warren, pentru modul în care a contribut la modernizarea SRI şi la consolidarea colaborării dintre serviciile de informaţii americane şi cele din România.

Ordinul Earl Warren poartă numele fostului şef al Curţii Supreme a SUA, considerat ca fiind unul dintre oamenii care au influenţat puternic istoria americană.

“La fel (ca şi Earl Warren – n.r), aţi avut un impact profund şi pozitiv în dezvoltarea SRI şi aţi fost esenţial în dezvoltarea relaţiilor robuste, care rezistă şi azi, între serviciile noastre”, se afirmă în mesajul trimis de directorul CIA ambasadorului României la Washington.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video