Acasă » Un fost mare campion național a murit! Avea doar 30 de ani

Un fost mare campion național a murit! Avea doar 30 de ani

De: Cristian Blanuta 26/01/2019 | 20:37
Un fost mare campion național a murit! Avea doar 30 de ani

Alin Vlasin, fost campion național și vicecampion  la haltere s-a stins din viață, la doar 30 de ani. Vestea a fost un adevărat șoc pentru rudele sale, dar și pentru cei care l-au cunoscut.

Alin Vlasin a câştigat mai multe titluri în 2004, reprezentând România în mai multe competiţii internaţionale. Acestea avea de câțiva ani grave probleme de sănătate.

Anunţul tragic a fost făcut de Federaţia Română de Haltere.

”Fostul halterofil bistriţean Alin Vlasin s-a stins din viaţă, vineri, la numai 30 de ani. Component al Centrului Naţional Olimpic de pregătire a juniorilor de la Bistriţa, vicecampion european la juniori II la Campionatele de la Stavanger 2004, în limitele categoriei 50 de kilograme, şi multiplu campion naţional, tânărul se confrunta de câţiva ani cu probleme de sănătate”, a transmis FR Haltere.

 

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video