Acasă » Vedete » Cornelia Catanga și-a reluat activitatea muzicală, la mai bine de o lună după ce a făcut infarct

Cornelia Catanga și-a reluat activitatea muzicală, la mai bine de o lună după ce a făcut infarct

De: Cancan 08/09/2019 | 18:06
Cornelia Catanga și-a reluat activitatea muzicală, la mai bine de o lună după ce a făcut infarct
Cornelia Catanga și-a reluat activitatea muzicală, la mai bine de o lună după ce a făcut infarct

Cornelia Catanga și-a reluat activitatea muzicală, la mai bine de o lună după ce a făcut infarct.

În urmă cu mai bine de o lună, Corneliei Catanga i s-a făcut rău și a căzut pe scări. Soțul și fiul ei au chemat de urgență ambulanța și au dus-o la spital. Medicii i-au făcut artistei o coronografie, iar apoi i-au montat un stent. Din fericire, Cornelia Catanga se simte bine acum și este în perioada de refacere. Artista urmează acum un regim alimentar sănătos și s-a lăsat de fumat, după cumpăna prin care a trecut. (VEZI ȘI: CORNELIA CATANGA, MĂRTURISIRI CUTREMURĂTOARE DESPRE ZIUA ÎN CARE A VRUT SĂ SE SINUCIDĂ)

De asemenea, îndrăgita cântăreață de muzică lăutărească și-a reluat activitatea muzicală și a participat la un eveniment, unde i-a încântat pe invitați cu vocea ei inconfundabilă.

„Prima mea ieșire la un eveniment, după probleme de sănătate pe care le-am avut. Îi mulțumesc bunului Dumnezeu că a fost și este lângă mine. Vă pup și vă respect, dragii mei !! Catanga & Padureanu”, a scris Cornelia Catanga pe contul ei de socializare.

Cornelia Catanga și-a reluat activitatea muzicală

Cine este Cornelia Catanga

Cornelia Catanga este cântăreață de muzică lăutarească. S-a născut în anul 1958, în satul Zeletin, judetul Buzău și este nepoata violonistei Maricica Catanga. În 1979, artista a cântat pentru scurt timp alături de Romica Puceanu, iar în 1985 a avut primul spectacol la Sala Polivalenta (spectacol de comedie cu momente muzicale, alături de Stela Popescu și Alexandru Arșinel). (VEZI ȘI: MEDICII I-AU SPUS STOP! CORNELIA CATANGA: ”NU MAI AM VOIE NICI SĂ VORBESC PREA MULT!”)

Din 1986 a susținut turnee în străinătate (în special Israel, dar și în Berlin) iar primul LP l-a lansat în 1989, acompaniată de orchestra lui Ion Onoriu. După 1995 înregistrează colaborări cu Sfinx Experience, Nicu Constantin și Loredana Groza.

 

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video