Cristiano Ronaldo i-a dat tricoul lui unui fost fotbalist de la FCSB. Românul e în culmea fericirii. „Visele devin realitate”

Publicat: 30/09/2023 | 17:11
Cristiano Ronaldo și Andrei Cordea au făcut schimb de tricouri / Sursă Foto: Facebook

Vineri, 29 septembrie 2023, Al-Tai a primit vizita celor de la Al-Nassr în cadrul etapei cu numărul 8 din campionatul Arabiei Saudite. Echipa gazdă, antrenată de Laurențiu Reghecampf, a pierdut cu scorul de 1-2. În ciuda înfrângerii suferite de echipa sa, Andrei Cordea (24 de ani), care a fost titular la Al-Tai, a avut un motiv de mare bucurie. La finalul meciului, Cristiano Ronaldo i-a oferit românului tricoul său de joc.

În etapa a opta din campionatul Arabiei Saudite, Al-Tai, echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf, a înfruntat-o pe teren propriu pe Al-Nassr. Echipa gazdă, care l-a avut printre titulari pe Andrei Cordea, a pierdut meciul cu scorul de 1-2.

(NU RATA: Pentru că iubita e însărcinată, Neymar a luat-o pe alta la petrecere! Ce a urmat. „Mă gândesc doar la fiica mea”)

Andrei Cordea este în culmea fericirii. Fostul jucător de la FCSB a primit tricoul de joc al lui Cristiano Ronaldo

În ciuda faptului că a început curajos meciul, echipa lui Laurențiu Reghecampf a încasat primul gol în minutul 32, atunci când Talisca a deschis scorul pentru oaspeți. În minutul 79, Al-Tai a reușit să egaleze prin Misidjan și părea că va scoate un rezultat mare în fața unui adversar mult mai valoros. Al Nassr a dat însă lovitura de grație în minutul 87, atunci când Cristiano Ronaldo a marcat din penalty. Astfel, partida s-a terminat cu victoria celor de la Al-Nassr, scor 2-1.

În ciuda înfrângerii suferite de echipa sa, Andrei Cordea a avut un motiv de mare bucurie. La finalul meciului, Cristiano Ronaldo, care este idolul fostului jucător de la FCSB, i-a oferit tricoul său de joc.

A doua zi după meci, Andrei Cordea a postat pe contul său de Facebook fotografia cu tricoul primit, dar și una făcută la finalul partidei, în care apare dând mâna cu Ronaldo. El a lăsat și un mesaj extrem de sugestiv, în care își anunță bucuria pentru primirea tricoului de la starul portughez.

„Visurile devin realitate”, a scris Andrei Cordea pe Facebook.

Andrei Cordea a fost transferat în această vară de Al-Tai, care le-a plătit celor de la FCSB suma de 1.315.000 de euro. Românul a jucat cinci meciuri și a marcat un gol pentru Al-Tai, în prima ligă din Arabia Saudită. Al-Tai este pe locul 12 în campionat, cu doar șapte puncte acumulate după opt etape disputate.

(VEZI ȘI: Nu i-a luat mult lui Dan Petrescu să înceapă să facă circ și în Coreea! „E o rușine. Simt presiune”)