Simona Halep a părăsit turneul de la Wimbledon, după ce a fost învinsă dramatic în turul al treilea!

Publicat: 07/07/2018 | 17:47

Simona Halep, numărul unu mondial, a fost învinsă dramatic de taiwaneza Su-Wei Hsieh cu 3-6, 6-4, 7-5, sâmbătă, în runda a treia a turneului de la Wimbledon, al treilea de Mare Şlem al anului.(CITEȘTE ȘI: VIDEO STUPEFIANT REALIZAT LA 3 DIMINEAȚA ÎNTR-UN RESTAURANT DIN BUCUREȘTI. AM FILMAT-O PE PARIS HILTON ÎN ACEEAȘI TOALETĂ CU UN BRUNET ÎN TIMP CE…)

Simona Halep nu a reușit să se califice în optimile turneului de la Wimbledon. Numărul 1 WTA a fost învins în 3 seturi, 6-3; 4-6; 6-7, de Su-Wei Hsieh (Taiwan, 48 WTA), după o partidă de 2 ore și 21 de minute.(NU RATA, AICI: TRAGEDIE ÎN DÂMBOVIȚA! O FETIȚĂ DE 6 ANI A DECEDAT DUPĂ CE A FOST IZBITĂ DE O MAȘINĂ)

Simona Halep pornea ca favorită certă în fața sportivei din Taiwan, dar a avut probleme serioase încă din primul set. Simona și-a cedat de două ori serviciul și a reușit doar 5 lovituri câștigătoare, într-un set pe care l-a câștigat cu 6-3. În setul secund, Hsieh a intrat și mai bine în joc. A devenit mult mai agresivă, a avut un procentaj bun pe primul serviciu și s-a impus cu 6-4.

În setul decisiv Simona părea că se va impune fără probleme. S-a desprins la 4-1, dar adversara ei a revenit spectaculos și a egalat la 4. Meciul a intrat în prelungiri, unde Hsieh a reușit un break în plus și a încheiat meciul cu 7-5.(NU RATA, AICI: IUBITUL L-A BĂTUT CU SCAUNUL PE RĂZVAN CIOBANU, IAR NOI AVEM IMAGINILE NECENZURATE!)

În optimile din Marea Britanie, Su-Wei Hsieh va întâlni învingătoarea partidei dintre Dominika Cibulkova (Slovacia, 33 WTA) și Elise Mertens (Belgia, 15 WTA).