Acasă » Știri » Știri interne » Au vandut carburant cu apa

Au vandut carburant cu apa

De: Cancan 19/01/2011 | 00:00
Au vandut carburant cu apa
Inselati. Mai multe benzinarii din Capitala au vandut combustibili cu apa

Pacaliti si cu banii luati. Asa au fost multi soferi romani, care s-au trezit ca si-au alimentat masinile cu benzina sau motorina indoita cu apa.

Controalele facute recent de catre Autoritatea Nationala pentru Protectia Consumatorului au aratat faptul ca benzina si motorina romaneasca se vinde foarte bine alaturi de apa. Asta dupa ce zeci de soferi suparati au depus plangere la ANPC, avand probleme din cauza combustibililor. Potrivit analizelor efectuate de Protectia Consumatorului, in laboratoarele speciale, carburantii comercializati in statiile de alimentare din Capitala prezinta impuritati mecanice si un continut mare de apa. La nivel national, au fost controlate, anul trecut, 414 benzinarii, 171 de operatori economici avand abateri de acest gen.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video