Acasă » Știri » Simona Halep, ținută de cinci stele la petrecerea jucătoarelor de la Wuhan

Simona Halep, ținută de cinci stele la petrecerea jucătoarelor de la Wuhan

De: Keva Iosif 23/09/2019 | 11:23
Simona Halep, ținută de cinci stele la petrecerea jucătoarelor de la Wuhan

Cea mai bună jucătoare de tenis din România a ales o ținută superbă pentru petrecerea organizată înaintea începerii turneului de la Wuhan. 

Sâmbătă seara, Halep a venit îmbrăcată într-o rochiţă roşie la care a asortat nişte pantofi bej, cu toc. Româca a fost aşteptată pe covorul roşu de doi urşi Panda imenşi, unul dintre simbolurile Chinei şi, în acelaşi timp, mascota acestei competiţiei.

Duminică dimineaţa, Halep a debutat în proba de dublu a turneului, unde face pereche cu Raluca Olaru. Cele două românce au învins în runda inaugurală perechea chineză Qianhui Tang/Xinyu Wang, beneficiara unui wild card, scor 7-6 (3), 4-6, 10-8, după o oră şi 41 de minute.

Simona Halep va evolua şi la simplu la Wuhan, unde este direct în turul doi şi unde o va întâlni pe Barbora Strycova (31 WTA).

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Tags: