Acasă » Știri » Ultima oră. Un adolescent de 16 ani a evadat din sediul Poliției Galați

Ultima oră. Un adolescent de 16 ani a evadat din sediul Poliției Galați

De: Cristian Lisandru 03/06/2019 | 17:13
Ultima oră. Un adolescent de 16 ani a evadat din sediul Poliției Galați
Ultima oră. Un adolescent de 16 ani a evadat din sediul Poliției Galați

Un adolescent în vârstă de 16 ani, care se afla, luni, în sediul Biroului Urmăriri al Poliției Galați, după ce fusese prins pentru a se pune în aplicare o sentință penală emisă de Judecătoria Galați pe numele său a reușit să fugă, autoritățile fiind în alertă.

Poliția Galați a transmis că, luni, în jurul orei 11.30, polițiștii din cadrul Secției 4 Poliție Galați au depistat un adolescent în vârstă de 16 ani, pe numele căruia Judecătoria Galați emisese, în februarie 2019, o sentință penală de internare într-un centru educativ pe o perioada de un an, pentru tâlhărie.

Acesta a fost predat polițiștilor din cadrul Biroului Urmăriri și, în jurul orei 14.30, profitând de un moment de neatenție al oamenilor legii, băiatul fugit din sediul Poliției. Oamenii legii înearcă să îl găsească pentru a-l reține pe adolescent.

În acest caz a fost deschis un dosar pentru pentru evadare și neglijență în serviciu.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Tags: