Acasă » Știri » Știri interne » Un autobuz cu 27 de pasageri s-a rasturnat pe DN 71!

Un autobuz cu 27 de pasageri s-a rasturnat pe DN 71!

De: Cancan 25/01/2012 | 00:00
Un autobuz cu 27 de pasageri s-a rasturnat pe DN 71!

Un autobuz care transporta 27 de angajati ai unei firme din orasul dambovitean Racari s-a rasturnat, miercuri dimineata, pe DN 71, in localitatea damboviteana Ulmi, iar in urma accidentului, care s-a produs din cauza zapezii de pe sosea, niciunul dintre pasageri nu a fost ranit.

Potrivit reprezentantilor Politiei Dambovita, autobuzul plecase din Targoviste cu destinatia Racari, transportand 27 de muncitori care ar fi urmat sa intre in schimbul intai, iar la iesirea din Targoviste masina a derapat din cauza zapezii de pe sosea si s-a rasturnat pe partea dreapta, in afara carosabilului. Niciunul dintre pasageri nu a fost ranit.

Pasagerii le-au spus politistilor rutieri ca soferul circula cu viteza redusa in momentul producerii accidentului si ca nu-si pot explica imprejurarile in care acesta a pierdut controlul volanului, ajungand cu autobuzul in afara carosabilului.

La fata locului este asteptat un alt autobuz care sa ii preia pe cei 27 de angajati.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video