Andra și Cătălin Măruță sunt împreună de 19 ani, fiind unul dintre cele mai longevive cupluri din showbiz. După 17 ani de mariaj, artista se declară la fel de îndrăgostită de tatăl copiilor săi, care continuă să fie omul surprizelor, semn că rutina nu și-a făcut loc în familia lor. În interviul exclusiv acordat pentru CANCAN.RO, jurata de la Românii au talent ne-a dezvăluit aspecte din viața lor de familie alături de cei doi copii – David și Eva, vorbind și despre talentele ei secrete, dar și ale lui Cătălin Măruță.
Andra va fi prezentă în platoul Românii au talent, vineri seară, de la 20.30, când va avea loc marea finală a show-ului. Publicul a decis prin vot cei 10 concurenți care au ajuns în ultima etapă a concursului și tot el va avea ultimul cuvânt în ceea ce privește desemnarea celui mai talentat concurent care va câștiga marele premiul de 120.000 de euro. “Nu e despre noi, e despre concurenți emisiunea asta. Noi suntem acolo să ne dăm cu părerea, să ne bucurăm de spectacol așa cum și oamenii se vor bucura vinerea asta. Abia așteptăm să vedem evoluția concurenților, să vedem pe cine o să voteze lumea. Suntem foarte curioși pentru că e la mâna voastră”, a spus Andra.
CANCAN.RO: Ai o viață aranjată, o familie frumoasă, copii, ai o carieră extraordinară. Ce ar mai fi pe lista de dorințe?
Andra: Să fiu sănătoasă, să-mi fie părinții sănătoși, toți ai noștrii, copiii. Să fim sănătoși, că restul facem! Ne place să muncim, ne place să creăm proiecte și să facem oamenii fericiți, așa cum se întâmplă la concertele mele. Vreau să plece oamenii de la concertele mele cu un zâmbet pe față, să-i emoționeze o melodie. Cam astea sunt țelurile, restul le facem noi.
CANCAN.RO: Spune-mi și despre provocările cu David, pentru că are deja 14 ani.
Andra: E un copil foarte bun. Și el și Eva sunt niște copii foarte buni și indiferent de ce provocări vor veni peste noi, pentru că așa e adolescența, așa e hormonal normal să se întâmple, noi le vom face față cu iubire și cu înțelegere, pentru că ăsta e rolul de părinte.
Citește și: Ce religie are Andra Măruță? Este diferită de a fraților ei
CANCAN.RO: Cum gestionați banii de buzunar ai copiilor?
Andra: Gestionăm foarte bine situația. Dacă copiii încă nu s-au plâns, înseamnă că e bine. Nu vrem nici să cădem în capcana părintelui care n-a avut în copilărie și acum vrea să aibă copilul tot. Nu vrem să cădem în capcana asta, că e o pantă ușor alunecoasă. Vrem să aibă copiii, să simtă că au de toate și să nu întânjească spre alte lucruri. Să există o normalitate, ca în orice familie. Noi nu facem o diferență doar pentru că suntem persoane publice.
CANCAN.RO: Să vorbim și despre talentele secrete ale tale, dar și ale lui Cătălin.
Andra: Nu știu să vă zic ce talente. Am fost destul de deschisă mereu cu publicul meu. Știu să fluier foarte bine. Mi-am arătat și pasiunea pentru muzica populară prin concertele mele de populară. Secrete? Îmi place să pictez, dar nu te gândi că știu să pictez. E pur și simplu un moment de relaxare pentru mine. Îmi comand tablouri care sunt pe numere și îți zice numărul cutare culoarea roșu. Le fac, atât de frumos ies, chiar am impresia că știu să fac când termin un tablou. Caut tot felul de lucruri care mă relaxează și să nu stau pe telefon, să mă uit mereu pe TikTok și pe alte lucruri. Fac și lucrul ăsta, dar să nu stau mereu. Caut și altfel de activități pe care să le fac împreună cu copiii mei și să simțim că ne relaxăm.
CANCAN.RO: Vine vara, ce planuri de vacanță aveți? Prespun că aveți și vacanțe cu toată familia, dar și vacanțe de cuplu.
Andra: Vacanțe cu toată familia însemnând noi și copiii și încercăm să-i luăm și pe părinții noștri. Depinde, că fiecare familie, știi, odată ce au plecat frații, s-au căsătorit, fiecare apoi are planul cu familia lui. Se întâmplă să ne întâlnim câteodată cu toții, tot familionul ca să zic așa și câteodată să mergem așa ba cu altă soră, ori doar cu părinții. Depinde, pentru că fiecare are programul lui, dar ne face plăcere să ne vedem, să ne iubim, să stăm, să râdem, să mâncăm împreună.
CANCAN.RO: Și în încheiere vreau să-mi spui ultima surpriză pe care ți-a făcut-o soțul, pentru că nu mi-ai zis de talentele pe care le are.
Andra: El are foarte multe talente pe care lumea nu le știe. El este un om foarte surprinzător așa pentru mine. Noi suntem de 19 ani împreună, anul acesta împlinim 17 de când suntem căsătoriți și continuă să mă surprindă de fiecare dată cu gesturi frumoase, cu surprize. Mă face să râd, ceea ce e atât de frumos să râzi cu partenerul tău, să faci glume, să te simți bine și relaxat, e foarte frumos. Așa că eu cred că el are foarte multe talente pe care oamenii nu le știu, dar e important să le știu eu, cu mine își trăiește viața!
Foto: Instagram
Cine deţine informaţii despre acest subiect este rugat să ne scrie la [email protected], să ne sune la 0741 CANCAN (226.226) sau să ne scrie direct pe WhatsApp.