Acasă » SOC » Politistii au fost invinsi de consumatorii de heroina, la fotbal

Politistii au fost invinsi de consumatorii de heroina, la fotbal

De: Cancan 27/06/2009 | 00:00
Politistii au fost invinsi de consumatorii de heroina, la fotbal

Cu ocazia Zilei luptei impotriva Drogurilor, Agentia Nationala Antidrog a propus catorva consumatori de heroina si alte droguri aflati la detoxificare sa organizeze un meci de fotbal. Ideea a fost rapid acceptata de consumatori, insa politistii au regretat ulterior. Fostii toxicomani i-au umilit pe politisti si pe agentii antidrog, inving la fotbal cu scorul de 14 – 1. Sub sloganul „Iti controleaza drogurile viata” politistii au incercat sa le ofere tinerilor posibilitatea de a uita pentru cateva ore de faptul ca unii dintre ei au fost sau inca sunt dependenti de droguri. „Noi am jucat fotbal nu pentru scor, ci in primul rand, pentru a schimba mentalitati si pentru a distruge barierele dintre „buni” si „rai”, de care noi si consumatorii de droguri ne lovim zilnic pe strada” au declarat la final pentru Evz ofiterii antidrog.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video