Acasă » SOC » VIDEO Un motociclist care participa la un mars de protest a fost lovit de o masina

VIDEO Un motociclist care participa la un mars de protest a fost lovit de o masina

De: Cancan 08/05/2010 | 00:00
VIDEO Un motociclist care participa la un mars de protest a fost lovit de o masina
Un motociclist care participa la un mars de protest in Targoviste a fost lovit de un sofer grabit la Timisoara.

Un motociclist care participa la un mars de protest in Targoviste a fost lovit de un sofer grabit la Timisoara.

Omul participa, alaturi de sute de motociclisti, la o actiune prin care se doreste atragerea atentiei asupra lor. Ei sustin ca de multe ori sunt sicanati de soferii din trafic, iar actiunea lor a fost initiata dupa ce un prieten de-al lor a murit in 2009, din cauza unui animal lasat liber pe drum.

Prin intermediul marsului, care a avut loc in mai multe orase din tara, motociclistii spera sa convinga autoritatile sa modifice codul rutier si sa aplice sanctiuni mai aspre soferilor care ii sicaneaza.

„Suntem priviti de multe ori ca niste intrusi in trafic, in circulatie, nu stiu de ce. Unii ne privesc cu admiratie, dar marea majoritate ne ia drept o adunatura”, a declarat, pentru Realitatea, unul dintre participanti.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video