Acasă » Știri » Sport » Fotbal » Trică, după ce Clau-Gol a pus tunurile pe arbitri: „Îmi vine să râd…!”

Trică, după ce Clau-Gol a pus tunurile pe arbitri: „Îmi vine să râd…!”

De: Cancan 16/09/2017 | 20:12
Trică, după ce Clau-Gol a pus tunurile pe arbitri: „Îmi vine să râd...!”

Secundul lui Flavius Stoican, Eugen Trică a declarat că CSM Poli Iaşi a meritat pe deplin victoria în meciul cu FC Voluntari, scor 2-1. Deşi tehnicianul oaspeţilor a spus că victoria ieşenilorîn Copou a fost obţinută cu ajutorul arbitrilor, Trică a ţinut să-l contrazică pe Claudiu Niculescu. 

„Ştiam că Voluntariul e o echipă foarte bună. Băieţii au avut atitudine, determinare. Îmi vine să râd că domnul Niculescu acuză arbitrajul. Hai să dăm toţi vina pe arbitraj! Cum am câştigat şi noi, se acuză arbitrajul…

Claudiu ar trebui să aibă grijă de defensiva lui. Pentru că după ce Cristea a atins mingea din ofsaid s-au mai jucat câteva pase. Sunt foarte mulţumit, pentru că am reuşit să câştigăm, chiar dacă nu am jucat la fel de bine ca în alte meciuri. Dacă jucăm în continuare cu aceeaşi determinare, atunci putem prinde play-off-ul”, a declarat Eugen Trică la Telekom Sport.

După acestă victorie, CSM Poli Iaşi a ajuns pe locul 8 cu 13 puncte, în timp ce FC Voluntari a rămas pe locul 10 cu 11 puncte. 

Autor: Cristi P.

 

 

 

                                                                                

            

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video