Acasă » SOC » Un copil din Italia a murit acasa la bona romanca

Un copil din Italia a murit acasa la bona romanca

De: Cancan 18/06/2009 | 00:00
Un copil din Italia a murit acasa la bona romanca

In Milano, un copil de doar doi ani care fusese aproape abandonat de mama sa acasa la bona a murit din cauze naturale. Acum politia ancheteaza cazul si din primele concluzii nu bona ar fi cea care va avea de suferit ci mama copilului este cea care s-ar putea sa fie gasita vinovata de moartea micutului.Copilul de doar doi ani era lasat in grija bonei romance de 27 de ani, care locuieste in conditii precare in cartierul Arqua din Milano. Mama micutului are antecedente penale pentru implicare in trafic de droguri, in timp ce tatal acestuia se afla de mai multa vreme la inchisoare. Romanca a declarat Politiei ca in seara de miercuri copilului i s-a facut rau, iar ea a chemat ambulanta, fiind speriata de starea grava a copilului. Odata ajunsi la fata locului medicii insa nu au mai putut face absolut nimic, decat sa constate decesul copilului.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video