Acasă » Regional » Ministerele nu mai au un chior in buzunare

Ministerele nu mai au un chior in buzunare

De: Cancan 10/12/2008 | 00:00
Ministerele nu mai au un chior in buzunare

Sedinta de azi a guvernului va fi una furtunoasa, deoarece la toate ministerele si institutiile subordonate au ramas bani doar pentru salarii. Mai marii guvernului si ministerul Finantelor au anuntat rectificari bugetare si se pare ca s-ar fi luat zeci de miliarde de lei, sume care ar fi fost directionate apoi catre Ministerul Muncii si Ministerul Apararii. Ella Nica Se pare ca guvernantii vor cere socoteala premierului si, in special, ministrului Finantelor, Varujan Vosganian, si se aude ca la „razboi” vor participa toti ministrii, secretarii de stat si sefii de agentii. „Vineri ne-au anuntat de o rectificare, iar luni ne-au spus ca ne iau de cinci ori mai mult”, ne-a povestit un ministru, suparat foc pentru ca este lasat descoperit, fara a putea onora contractele institutiei pe care o conduce.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video