Acasă » Reportaj » Bona penala! Ii batea pe copii si ii injura!

Bona penala! Ii batea pe copii si ii injura!

De: Cancan 29/07/2009 | 00:00
Bona penala! Ii batea pe copii si ii injura!

Doi minori, unul de doi ani si altul de patru, au nevoie de consiliere psihologica dupa ce s-a descoperit bona angajata de mama lor ii batea si in injura. Vazand ca baiatul mai mic a inceput sa aiba clare probleme ridicand mainile deasupra capului atunci cand cineva se apropia prea mult de el, pentru a se apara, mama copiilor a montat in casa o camera ascunsa. In urma inregistrarilor, bona a fost surprinsa in timp ce se purta in mod abuziv cu cei doi frati. In consecinta, mama celor doi copii a depus plangere la politie impotriva bonei.”Poate fi vorba si numai de amenda, dar si de inchisoare de la cateva luni pana la un an (…) Nu exista niciun fel de obligatii contractuale, lucrurile puteau sa evolueze si sa aiba consecinte mult mai grave”, a declarat Christian Ciocan., purtatorul de cuvant al Politiei Capitalei.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video