Acasă » SOC » Si-a omorat copiii pentru ca se simtea singura

Si-a omorat copiii pentru ca se simtea singura

De: Cancan 11/12/2008 | 00:00
Si-a omorat copiii pentru ca se simtea singura

PARADOX. Genevieve Lhermitte a fost caracterizata de prieteni ca fiind o mama exemplara Belgianca Genevieve Lhermitte, care le-a taiat gatul celor patru fete si baiatului ei, risca inchisoarea pe viata. De cateva zile, belgienii urmaresc cu sufletul la gura procesul deschis impotriva unei femei care si-a ucis cu sange rece copiii cu varste cuprinse intre 3 si 14 ani. Genevieve Lhermitte, in varsta de 42 de ani, le-a taiat gatul cu un cutit de bucatarie celor patru fete si un baiat pe care ii avea cu sotul ei, Bouchaib Moqadem, dupa care a incercat sa se sinucida. In ultima clipa, belgianca s-a razgandit si a chemat ambulanta. Lhermitte, care a fost caracterizata de prieteni drept o „mama exemplara”, si-a justificat gestul sustinand ca se simtea singura, deoarece sotul era plecat in Maroc sa isi vada parintii. Femeia, care sufera de depresie severa, risca inchisoarea pe viata. (A.C.)

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video