Acasă » SOC » Si-au mancat prietena de foame

Si-au mancat prietena de foame

De: Cancan 06/02/2009 | 00:00
Si-au mancat prietena de foame

ANTECEDENTE. Macelarul Golovatskikh (foto mic) fusese internat intr-un spital de psihiatrie inainte sa o omoare pe Karina Doi rusi au inecat in cada o fata de 16 ani, au macelarit-o, dupa care au facut mancare cu bucati din trupul acesteia. Mona Bica Doi adolescenti rusi si-au inecat prietena intr-o cada, au ciopartit-o cu bestialitate, dupa care au mancat-o. Florarul Iuri Mozhnov si macelarul Maxim Golovatskikh, ambii in varsta de 19 ani, au ademenit-o intr-un apartament din Sankt Petersburg pe Karina Barduchian, in varsta de 16 ani. Cei doi au ucis-o pe fata, au transat-o si-au ales cateva bucati din trupul acesteia, restul ramasitelor aruncandu-le la gunoi. Organele pe care le-au pastrat le-au bagat la cuptor, cu cartofi, dupa care au mancat linistiti. „Acuzatii sustin ca si-au mancat prietena pentru ca le era foame”, a declarat purtatorul de cuvant al procuraturii, Serghei Kapitonov. Florarul Mozhnov a fost condamnat in trecut pentru jaf, iar macelarul Golovatskikh a fost pacient al unui spital de psihiatrie. Presa rusa sustine ca apartamentul in care a avut loc crima este inchiriat unor adepti ai subculturii Goth, care ar fi un cult al macabrului si al mortii, insa victima era considerata a fi „Emo”, ceea ce probabil a declansat conflictul intre cei trei.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video