Acasă » SOC » Si-au otravit copiii pentru ca nu aveau bani sa ii creasca!

Si-au otravit copiii pentru ca nu aveau bani sa ii creasca!

De: Cancan 12/09/2009 | 00:00
Si-au otravit copiii pentru ca nu aveau bani sa ii creasca!

Doi parinti din Franta au fost condamnati la 10 ani de inchisoare pentru ca in urma cu doi ani si-au ucis cu sange rece cei doi copilasi, in varsta de 7 si 8 ani. Criminalii le-au dat fiilor lor otrava pentru ca nu aveau bani sa ii creasca si sa ii trimita la scoala. Desi pana la urma si-au marturisit fapta, cei doi francezi nu au vrut initial sa recunoasca, sustinand ca nu stiu ce li s-a intamplat copiilor de si-au pierdut viata. Condamnarea a fost hotarata zilele acestea de catre judecatori insa atat rudele cat si restul opiniei publice din tara considera ca este o pedeapsa mult prea blanda pentru fapta comisa.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video