Acasă » SOC » TRAGIC! O femeie a nascut doua siameze moarte!

TRAGIC! O femeie a nascut doua siameze moarte!

De: Cancan 07/10/2009 | 00:00
TRAGIC! O femeie a nascut doua siameze moarte!

O femeie in varsta de 34 de ani a fost internata de urgenta la Maternitatea Cuza Voda din Iasi, dupa ce a nascut la dispensarul din sat doua siameze, care erau moarte, fetitele avand zona capului, toracelui si abdomenului lipite.”I-am nascut morti, iar medicul din sat s-a speriat. Copiii erau lipiti, doar mainile si picioarele erau separate. Motivul ar fi ca am muncit prea mult. Asa este, am mers si la camp, am carat si apa de la fantana, dar ce sa fac, ca mai am sase copii acasa de hranit”, a spus femeia.”Daca s-ar fi prezentat la controalele periodice si ar fi beneficiat macar de un examen ecografic, s-ar fi vazut ca sarcina nu este normala. Astfel, pacienta ar fi putut beneficia de un avort terapeutic”, a afirmat medicul Vicuta Todosiciuc.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video