Acasă » SOC » El si-a ucis 13 colegi

El si-a ucis 13 colegi

De: Cancan 07/11/2009 | 00:00
El si-a ucis 13 colegi

Medicul militar Nidal Malik Hasan, un musulman american de origine palestiniana, a deschis focul asupra propriilor colegi, ucigand 13 persoane si ranind 30. Pana in momentul de fata, anchetatorii nu au reusit sa stabileasca motivul exact pentru care Hasan a declansat acest atac sangeros, dar se pare ca barbatul a recurs la acest gest extrem pentru ca nu mai voia sa se intoarca pe frontul din Irak, unde urma sa fie trimis. Potrivit apropiatilor atacatorului, care era psihiatru la baza militara, acesta sustinea ca este hartuit de colegii sai din cauza originii si voia sa paraseasca armata. Desi initial se anuntase ca Hasan a murit in timpul schimbului de focuri de la Fort Hood, acesta e ranit si e in spital.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video