VIDEO Filmul lui Calin Netzer, „Medalia de onoare”, dublu premiat la Festivalul de Film de la Miami!

Showbiz
VIDEO Filmul lui Calin Netzer, "Medalia de onoare", dublu premiat la Festivalul de Film de la Miami!

Festivalul de la Miami s-a desfasurat intre 5 si 14 martie.

Premiul juriului la sectiunea competitie internationala a revenit peliculei „Lola”, de Brillante Mendoza (Franta/ Filipine), in timp ce premiul acordat de publicatia specializata Cineuropa a fost adjudecat de filmul „Ordinary People”, de Vladimir Perisic (Franta/ Elvetia/ Serbia/ Olanda).

Pelicula „Medalia de onoare” a obtinut, la sfarsitul lui noiembrie 2009, cinci premii la Festivalul International de Film de la Salonic, printre care cel pentru interpretare (Victor Rebengiuc), cel pentru scenariu (Tudor Voican), premiul special al juriului si premiul FIPRESCI, dar si premiul publicului la Festivalul de Film de la Torino.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video