Un politist din Buzau a fost taiat cu o sabie de un barbat

Știri

In urma cercetarilor s-a stabilit ca, in timp ce discutau cu persoanele implicate in scandal, agentii de la Postul de Politie Grebanu au fost nevoiti sa intervina pentru calmarea unui trecator, care a inceput sa-i injure, desi nu era implicat in vreun incident. In incercarea de a-l imobiliza, unul dintre politisti a fost lovit cu o sabie la mana dreapta.

Politistul a fost transportat la Spitalul Municipal din Ramnicu Sarat.

Imediat dupa ce l-a taiat pe politist, agresorul a fost imobilizat si dus la politie pentru audieri, iar magistratii de la Judecatoria Ramnicu Sarat au emis pe numele acestuia mandat de arestare preventiva pentru 29 de zile.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video