Oprescu este un primar „verde”

Știri

Sorin Oprescu si Ecaterina Andronescu vor planta sambata in parcul Universitatii Politehnice, de pe Splaiul Independentei, 390 de exemplare de tei, stejar, mesteacan, albitia si 100 de exemplare de thuya.

De altfel, tot sambata, in cadrul campaniei „Capitala Creste Verde”, initiata de primarul general in anul 2009, va fi plantat material dendrologic si in alte doua locuri. Astfel, in Parcul Mogosoaia – 333 de exemplare de arbori din urmatoarele specii: pin, artar, frasin, salcam japonez, stejar, fag, carpen, gladita si 260 de trandafiri, iar la Scoala pentru Deficiente de Auz nr. 2 – 26 de exemplare catalpa si 60 thuya.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video