Ancheta la Spitalul Judetean Constanta dupa decesul a trei bebelusi nascuti prematur

Știri

Directorul medical al unitatii spitalicesti, Catalin Grasa, a declarat ca cei trei bebelusi au venit pe lume inainte de termen si cu mari probleme medicale, iar sansele lor de supravietuire erau reduse. „Cei trei aveau sub 30 de saptamani cand s-au nascut si foarte mari probleme de sanatate. Doi dintre ei au fost adusi la Spitalul Judetean Constanta de la Tulcea deoarece starea lor era foarte grava. Este o coincidenta ca ei au murit in aceeasi zi. Pana in prezent, nu am primit nicio reclamatie din partea parintilor”, a afirmat Catalin Grasa.

El a mai precizat ca a fost deschisa o ancheta interna in acest caz pentru a se stabili imprejurarile exacte in care a survenit decesul celor trei bebelusi. Reprezentantii Inspectoratului de Politie al Judetului Constanta sustin ca, pana in prezent, nu au primit vreo sesizare in legatura cu acest caz.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video