Concurentii de la MasterChef, pusi in dificultate! Au ramas fara glas cand au aflat ce trebuie sa gateasca! „Nu am auzit in viata mea de asa ceva”

Showbiz
Concurentii de la MasterChef, pusi in dificultate! Au ramas fara glas cand au aflat ce trebuie sa gateasca! "Nu am auzit in viata mea de asa ceva"

Ei au fost pusi in fata unei cutii care continea diverse ingrediente pe care le puteau folosi pentru a impresiona juriul.

Aspirantii la titlul de primul MasterChef din Romania au ramas fara glas cand au aflat ca trebuie sa gateasca „coquelet”.

„Nici nu stiu ce este coteletul asta”, a exclamat unul dintre concurenti.

Ei au fost imediat „luminati” de jurati. Coquelet-ul este un pui de nu mai mult de 28 de zile si care are o greutate cuprinsa intre 480 si 500 de grame.

In cutie se mai aflau si broccoli, vin rosu, cimbru, rosii cherry, morcov, ciocolata, ou, bacon, portocala, ceapa, mustar. Concurentii nu aveau voie sa foloseasca si alte ingrediente.

„Sunt total pe dinafara. Nici nu stiu ce sa gatesc”, a spus un alt aspirant la marele premiu.

„Nu imi place puiul si nici porcul, am fost panicata din start”, a explicat „casnica de la MasterChef.

„Nu ma sperie ca sunt altii care stapanesc bucataria franceza pentru ca la cealalta proba cand am avut bucatarie franceza am iesit in primii trei”, a spus Andreea Moldovan.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video