Om de afaceri din Braila care a sunat la 112 sa spuna ca vrea sa se sinucida, gasit mort

Știri

Potrivit reprezentantilor Inspectoratului Judetean de Politie Braila, joi, operatoarea de serviciu de la Serviciul National Unic Apel de Urgenta 112 Braila a fost sesizata telefonic de un barbat care, dupa ce s-a prezentat, a spus ca se afla in garajul locuintei lui si ca intentioneaza sa se sinucida.

In urma primirii apelului, la locul indicat s-a deplasat imediat o echipa formata din procuror criminalist din cadrul Parchetului de pe langa Tribunalul Braila si politisti de la Serviciul de Investigatii Criminale, Serviciul Criminalistic si Biroul Arme, Explozivi si Substante Periculoase.

Oamenii legii l-au gasit insa pe barbat fara viata, impuscat in cap.

Cadavrul a fost gasit in garajul imobilului in care barbatul locuia, pe strada Stefan cel Mare, din Braila. Braileanul era intins pe pardoseala si avea la cap o plaga impuscata, iar in imediata apropiere a acestuia politistii au gasit o arma de vanatoare.

Barbatul avea 40 de ani si era din municipiul Braila, el fiind patronul unei firme de constructii si produse de feronerie din Braila.

Surse din randul anchetatorilor sustin ca braileanul ar fi avut probleme financiare care l-au determinat sa se sinucida.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video