Acasă » SOC » A devenit criminal la opt ani

A devenit criminal la opt ani

De: Cancan 10/11/2008 | 00:00
A devenit criminal la opt ani

INGROZIT. La scurt dupa comiterea crimei, baiatul si-a anuntat vecinii, care au chemat politia Un elev american si-a impuscat mortal tatal, apoi l-a ucis si pe colegul acestuia de serviciu. Un baiat in varsta de opt ani, din Phoenix, Statele Unite, a fost acuzat de crima cu premeditare, dupa ce si-a ucis tatal si pe colegul acestuia de serviciu. Fara un motiv anume, baiatul a pus mana pe pistolul tatalui sau, Vincent Romere, de 29 de ani, si l-a impuscat in cap. Apoi a coborat in holul casei, unde l-a ucis si pe colegul de serviciu al acestuia, Timothy Romans, in varsta de 39 de ani. Potrivit cunostintelor, baiatul era un elev de nota 10, care niciodata nu avusese probleme la scoala si nu a afisat un comportament violent. „Este uluitor cum un baiat de opt ani a ucis doi adulti, insa si mai socant este faptul ca nu stim exact motivul, deoarece baiatul este speriat si refuza sa vorbeasca”, a explicat unul dintre politisti. La scurt timp dupa ce a comis crima, baiatul si-a alertat vecinii, ingrozit de oribila fapta pe care o savarsise. (C.T.)

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video