Dan Cruceru, vacanta la Sevilla de Pastele catolic: „Am sfarsit cu dureri fantastice de picioare dupa 5 ore de mers pe jos”

Showbiz
Dan Cruceru, vacanta la Sevilla de Pastele catolic: "Am sfarsit cu dureri fantastice de picioare dupa 5 ore de mers pe jos"

„Am fost in Spania, la Sevilla in Saptamana Sfanta sau, cum o numesc ei, „Semana Santa” si am asistat la procesiunile caracteristice acestei perioade, procesiuni foarte impresionante. Este practic cea mai importanta saptamana religioasa si turistica din Sevilla, orasul este arhiplin, poti admira zeci de care alegorice inspirate din istoria spaniola. Am dat o fuga si pana in Gibraltar si am incercat sa facem expeditii pe munte, insa am sfarsit cu dureri fantastice de picioare dupa 5 ore de mers pe jos. Peisajul este extraordinar, intre doua continente”, povesteste Dan.

Dan Cruceru a gustat din toate preparatele culinare traditionale, si-a „stins” setea cu sangria si cu toate acestea este foarte bucuros ca nu a venit inapoi acasa cu niciun kilogram in plus.

Despre kilograme in plus poate fi vorba numai in cazul bagajelor, caci Dan a venit cu un geamantan plin de rochite si cadouri pentru Sofia, fiica lor, care a ramas acasa si la care le-a stat gandul intreaga vacanta.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video