„Mandinga trebuia sa-si ia revansa pentru succesul Elenei Gheorghe de la Eurovision-ul din 2009!” – Afla ce artist crede asta

Showbiz
"Mandinga trebuia sa-si ia revansa pentru succesul Elenei Gheorghe de la Eurovision-ul din 2009!" - Afla ce artist crede asta
Sursa foto: Faebook Florin Grozea

„Cele 15 melodii intrate in finala au fost destul de slabe si majoritatea interpretilor apareau pentru prima data intr-un show de anvergura nationala. Dar asta e doar parerea mea”, a scris Florin Grozea astazi pe blogul sau.

El explica de ce crede ca tocmai trupa Mandinga a castigat selectia nationala. „Mandinga trebuia sa-si ia revansa pentru succesul Elenei Gheorghe de la Eurovision-ul din 2009! Elena a plecat din Mandinga si a devenit un artist solo de succes, iar trupa care a lansat-o a parut ca ramane in umbra. Dar Mandinga merita mai mult, iar concursul din anul acesta era o oportunitate foarte buna!”, a completat el.

Un alt motiv pe care l-a identificat Florin de la Hi-Q este legat de compozitorul piesei „Zaleilah”. „Costi Ionita a compus manele de succes, pop de succes, dance de succes. Apoi a lansat trupe si artisti de succes [vezi Andra si Celia]. Apoi a devenit un compozitor de renume european. Dar in Romania lumea nu-l vede cu ochi buni, iar Eurovision are avengura necesara pentru a-i aduce si recunoasterea nationala”, este de parere Florin.

Florin Grozea te invata cum sa treci peste aceasta iarna! Afla pasii pe care trebuie sa ii urmezi!

Ar putea deveni tata in scurt timp. Hi-Q copilul la Florin

Florin Grozea: „Hi-Q este prima trupa romaneasca pe Facebook”

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video