Acasă » SOC » Si-a injunghiat colegii de clasa!

Si-a injunghiat colegii de clasa!

De: Cancan 11/05/2010 | 00:00
Si-a injunghiat colegii de clasa!
ALEXANDRU SCHIOPESCU

Un elev premiant din Timisoara risca trei luni de inchisoare dupa ce, intr-un acces de furie, si-a taiat cu unghiera doi colegi de clasa.

Cei trei, elevi in clasa a XI-a a Liceului Auto, erau intr?un parc din fata scolii, cand a inceput scandalul. Premiantul ii considera „sclavii” lui pe cei doi si ii trimitea deseori sa ii aduca ba suc, ba mancare, in caz contrar amenintandu-i cu bataia. Ieri, dupa un schimb de replici mai dur, Alexandru Schiopescu a scos o unghiera, i-a tras pila in forma de cutitas si i-a lovit in coapse. Ambii au ajuns la spital, au primit ingrijiri, apoi parintii i-au dus acasa. Daca vor depune plangere, colegul agresor risca pana la trei luni de inchisoare.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video