Acasă » SOC » „Ce-i CREATURA aia?” Pescarii au INGHETAT cand au vazut ce-au prins in undita. NIMENI nu stie ce este

„Ce-i CREATURA aia?” Pescarii au INGHETAT cand au vazut ce-au prins in undita. NIMENI nu stie ce este

De: Cancan 06/11/2013 | 20:25
Ce-i CREATURA aia? Pescarii au INGHETAT cand au vazut ce-au prins in undita. NIMENI nu stie ce este

Autoritatile din Borneo incearca sa identifice o creatura foarte ciudata, care a fost scoasa din Marea Chinei de Sud, langa Malaysia.

Nimeni nu a mai vazut pana acum asa ceva. Pare sa fie un peste, dar are niste spini langa gura si un corp diform.

Pescarii care au prins acest peste au anuntat autoritatile, pentru ca nu stiu ce anume este.

Este in mod clar o specie noua, necunoscuta pana acum.

creatura, peste

Pestele are o lungime de aproximativ 30 de cm si a fost poreclit Pestele Armura, scrie Daily Mail.

Biologii vor neaparat sa identifice creatura, insa pana acum nu au reusit.

Pescarul care a prins pestele a decis sa nu-l manance si l-a conservat, ca sa-l pastreze ca amintire, considerand ca este un dar de la Dumnezeu.
 

R.R.

Banner

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video