Acasă » Showbiz » Showbiz intern » Dan Bitman, despre inceputurile Holograf: „Pe vremea lui Ceausescu era nasol sa-ti dai demisia, te baga direct in puscarie”

Dan Bitman, despre inceputurile Holograf: „Pe vremea lui Ceausescu era nasol sa-ti dai demisia, te baga direct in puscarie”

De: Cancan 16/08/2012 | 00:00
Dan Bitman, despre inceputurile Holograf: Pe vremea lui Ceausescu era nasol sa-ti dai demisia, te baga direct in puscarie

Dan Bitman este convins ca generatiile actuale de artisti ar avea de invatat din sacrificiile facute de cei cu experienta.

Solistul trupei Holograf este acum jurat X-Factor si prin fata sa s-au perindat o gramada de tineri doritori sa fie faimosi.

„Muzica cere sacrificii, iar uneori, sa mergi pana in panzele albe pentru visul tau se dovedeste a fi cel mai bun lucru pe care il poti face”, a spus Bitman pentru Ring.

Cantaretul si-a amintit de anii din perioada cominismului, cand sa fii rocker insemna o adevarata declaratie de razboi.

„In anii ’80, colegii mei de trupa, unii dintre ei, de multi ani ingineri, si-au zis intr-o zi: daca vrem sa facem treaba, trebuie sa ne lasam de joburile noastre si sa ne apucam serios de muzica. Si-au dat demisiile si pe vremea lui Ceausescu era nasol sa-ti dai demisia, te baga direct in puscarie. Dar asa a ajuns Holograf de astazi”, a explicat el.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video