Acasă » SOC » Si-a extirpat sanii, dar nu avea cancer

Si-a extirpat sanii, dar nu avea cancer

De: Cancan 06/10/2007 | 00:00
Si-a extirpat sanii, dar nu avea cancer

O americanca din New York a ramas mutilata din cauza unei erori medicale. Darrie Eason, de 35 de ani, si-a extirpat ambii sani dupa ce a fost diagnosticata cu cancer. Ulterior, ea a fost anuntata de medici ca era perfect sanatoasa si ca, in realitate, ii fusesera incurcate analizale la laborator. „Am crezut ca traiesc cea mai cumplita experienta din viata mea cand am fost anuntata ca trebuia sa-mi extirpez ambii sani, daca voiam sa supravietuiesc. Insa cosmarul a inceput abia dupa ce m-am operat, cand doctorii mi-au spus ca, de fapt, nu fusesem niciodata suspecta de cancer”, a povestit americanca. In laboratorul clinicii unde i-au fost facute analizele, cineva a incurcat etichetele de pe esantioane si a pus numele lui Darrie pe dosarul unei paciente bolnave. Americanca i-a dat in judecata pe angajatii de la laborator, desi cel care a incurcat etichetele nu mai lucreaza acolo. (D.A.)

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video