Acasă » SOC » Doua tinere grav ranite de o explozie a sobei

Doua tinere grav ranite de o explozie a sobei

De: Cancan 17/11/2007 | 00:00
Doua tinere grav ranite de o explozie a sobei

Doua tinere din Bucuresti, una de 20 si cealalta de 22 de ani, au ajuns la spital, dupa ce una dintre ele a vrut sa aprinda focul si soba a explodat. Fata s-a ars pe fata, pe maini si pe piept. Cealalta s-a speriat atat de tare, incat s-a aruncat pe geam. S-a intamplat in locuinta unei familii din cartierul bucurestean 23 August. Si, culmea, exact in urma cu o saptamana, instalatia fusese reparata de angajatii de la Distrigaz. Parintii fetelor au povestit ca au sesizat compania de gaze, dupa ce, frecvent, in curte era miros de gaz. Dupa reparatii, mirosul a disparut, dar, se pare, gazul a continuat sa se scurga acumulandu-se in zona sobei. Parintii fetelor asteapta acum rezultatele anchetei, dar sunt hotarati sa nu se lase pana ce vinovatii nu vor plati. (O.C.)

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video