Acasă » SOC » A devenit vegetarian dupa ce si-a mancat iubitul

A devenit vegetarian dupa ce si-a mancat iubitul

De: Cancan 21/11/2007 | 00:00
A devenit vegetarian dupa ce si-a mancat iubitul

Convertire. Canibalul Armin Meiwes a fost ales liderul „Partidului verde” din inchisoare Alina Creanga Armin Meiwes, germanul care a ingrozit o lume intreaga dupa ce a omorat si a mancat un barbat cunoscut pe internet, a devenit peste noapte un ecologist inrait, dar si vegetarian. Aflat in inchisoarea de maxima securitate Kassel, unde ispaseste opt ani de detentie, Meiwes, in varsta de 45 de ani, a fost ales cu unanimitate de voturi liderul filialei „locale” a „Partidului Verde”. Micul grup politic, alcatuit din criminali, pedofili si traficanti de droguri, se intalneste in fiecare marti si, sub conducerea lui Armin, discuta despre ce masuri ar trebui luate pentru a proteja mediul inconjurator. Canibalul a renuntat sa mai manance carne pe motiv ca procesul de macelarire a animalelor este la fel de neplacut si dezgustator ca si crima pe care a comis-o in anul 2002.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video